Wyszukiwanie zaawansowane
Menu użytkownika
Nazwa użytkownika:

Hasło:

Logować automatycznie podczas następnej wizyty?

ť Zapomniałem(am) hasła
ť Rejestracja
 
Losowe zdjęcie

Działaczka jedzie sobie zatankować
Działaczka jedzie sobie zatankować
Komentarze: 0
Ty5117


Ls60 podczas manewrów w ZNTK Hrubieszów
Ls60 podczas manewrów w ZNTK Hrubieszów

Ls60 podczas manewrów w ZNTK Hrubieszów
Opis: Po około roku obsługi PRSW Hrubieszów wyłącznie przez lokomotywy PKP Cargo z zamojskiej lokomotywowni przyszedł czas na poważne zmiany. Przesłanek ku temu dostarczała zresztą nie tylko ekonomika takiego rozwiązania, ale również i względy techniczno – eksploatacyjne nie zawsze pozwalające na zapewnienie obsługi przetoków na ZNTK w poniedziałek, środę i piątek od 8 do 15. Poza tym ciężko za normalną było uznać sytuację w której przestawienie wagonu o kilkadziesiąt do kilkuset metrów może być wykonane jedynie w wybrane dni tygodnia i w wybrane godziny. Uciążliwość takiego rozwiązania pogłębiały jeszcze okresowe kłopoty taborowe PKP Cargo, które szczególnie nie pałało chęcią do utrzymywania co drugi dzień w pogotowiu dodatkowej lokomotywy. Prawie tak jak za czasów kursowania osobowych do Hrubieszowa. Zdarzało się zatem, że i w dany dzień luzak do Hrubieszowa nie docierał lub docierał o innej godzinie niż zakładano. Z opowieści kolejarzy słyszałem, że zdarzały się również i przypadki w których manewry pod halą PRSW Hrubieszów wykonywano awaryjnie drezyną, lub pojazdem kołowym (aczkolwiek nie wiem na ile są to opowieści prawdziwe). W każdym razie po prawie półtora roku od momentu gdy na trasie Zamość – Hrubieszów zamiast lokomotywy z jednym wagonem pasażerskim zaczęła jeździć lokomotywa luzem przyszedł czas na zmiany. PKP PR dla potrzeb obsługi lekkich manewrów w PRSW Hrubeszów zakupiła lokomotywę Ls60.
Wpłynęło to oczywiście na reorganizację ruchu i gospodarki wagonowej i rewolucję w rozkładach pociągów służących przesyłaniu wagonów. Składy relacji Zamość – Hrubieszów i z powrotem zastąpiły pociągi Lublin – Hrubieszów i Hrubieszów - Lublin. Ich kursowanie wyznaczono we wtorki (do Hrubieszowa) i czwartki (z Hrubieszowa). Ponadto zaprzestano podsyłania wagonów do Zamościa na planowych pośpiesznych (przynajmniej większości, bo wciąż zdarzały się incydentalnie pojedyncze przypadki wpinania jednego do dwóch sztuk wagonów w pośpieszne z kierunku Wrocławia (głównie „Hetmana”). W owym czasie bywały także przypadki odwoływania „przesyłów” na odcinku Zamość – Lublin z powodu braku wagonów do transportu. Na odcinku Zamość – Hrubieszów natomiast pociąg z wagonami pasażerskimi kursował we wszystkie wyznaczone terminy. Stan taki potrwał mniej więcej do lata 2006 roku gdy wprowadzono kolejne zmiany rozkładowe, które okazały się już trwałe.
Po nowemu ustalono kursowanie pociągów dla transportu wagonów pasażerskich relacji Lublin – Hrubieszów – Lublin na czwartek każdego tygodnia (o ile nie wypadało wtedy święto). W wyjątkowych przypadkach bardzo dużej ilości wagonów do transportu przewidziany był także kurs dodatkowy we wtorek.
Na zdjęciu widoczna sprawczyni całego zamieszania czyli wspomniana Ls60 podczas manewrów na terenie ZNTK Hrubieszów w lipcu 2007 roku.
Słowa kluczowe: 2006, lato, Ls60, ZNTK Hrubieszów, PRSW Hrubieszów
Data: 11.12.2011 13:52
Obejrzeń: 13768
Ściągnięć: 0
Ocena: 0.00 (0 Głos(ów))
Rozmiar pliku: 253.3 KB
Nadesłane przez: BarteS

Autor: Komentarz:
Brak komentarzy do tego zdjęciaPoprzednie zdjęcie:
   ZNTK Hrubieszów  
 

 

RSS Feed: Ls60 podczas manewrów w ZNTK Hrubieszów (Komentarze)